czwartek, 22 września 2011

Czy zarabianie online to ciężka praca?

Autorem artykułu jest Robert Chwedczuk



Osobom pracującym przez długie lata w tradycyjnej pracy (na etacie) ciężko jest uwierzyć, że tyle samo lub nawet więcej pieniędzy można zarobić przez Internet. Nie wystarczają im zapewnienia osób zajmujących się taką działalnością, zawsze potrzebują dowodów. Jednak, czy zarabianie w Internecie jest łatwe?

Czy zastanawiałeś/aś się kiedykolwiek, ile pieniędzy potrzebujesz? Ile pieniędzy wystarczy Ci do komfortowego życia, do życia w którym na żadną przyjemność nie zabraknie Ci pieniędzy?

Nie mówię tutaj jednak o ogólnym majątku, ale o miesięcznym dochodzie, który spełniłby te warunki. Czy będzie to 20’000, 50’000 czy może 100’000. Jedno jest pewnie, każda osoba poda tutaj inna kwotę. Dla mnie na obecną chwilę w pełni zadowalająca była by kwota 5000zł/miesiąc (jeżeli miałaby być to wypłata to oczywiście 5000 netto).

Mówiąc jednak o zarabianiu online warto zwrócić uwagę, że w Polsce mamy dodatkowo możliwość wykorzystania tak zwanego geoarbitrażu, czyli zarabiania przez Internet ale w obcej walucie. Możemy na przykład działać na anglojęzycznym rynku i zarabiać w dolarach lub w euro, a wydawać zarobione pieniądze w Polsce. Nie trudno się domyślić, że taki scenariusz jest w naszym przypadku bardzo korzystny.

Jednym ze sposobów, które możemy wykorzystać jest zarabianie w programach partnerskich. Wykorzystując do tego jednak zagraniczne programy partnerskie nasze zarobki w przeliczeniu na złotego mogą być bardzo wysokie.

Ja wcześniej wspomniałem, zadowalałoby mnie 5000zł/miesiąc. Przyjmując, że 1$ = 3zł, daje to ok. 1667$. Przyjmując standardowy poziom prowizji, za sprzedaż wybranego produktu, w wysokości ok. 30$ muszę sprzedać 56 sztuk w ciągu miesiąca. Czy to dużo? To zależy.

Wiedząc, że na świecie żyje ponad 500mln ludzi posługujących się językiem angielskim liczba ta wydaje się bardzo niewielka, wręcz śmieszna. Odejmując nawet osoby niepełnoletnie będzie to prawie 400mln. Tak więc, czy sprzedaż 56 sztuk miesięcznie wybranego produktu dla ok. 400 mln ludzi na całym świecie jest wielkim wyczynem? Chyba nie ;)

---

Robert Chwedczuk - Zacząć Zarabiać Blog

Zwiększenie zysków poprzez skuteczną sprzedaż i negocjacje

Autorem artykułu jest Karolina Suślik



Potencjał oraz szereg umiejętności to cechy charakteryzujące dobrego sprzedawcę. Osiągnięcie bez nich większych efektów sprzedażowych jest praktycznie niemożliwe. A Negocjacje? Jak wiele od nich zależy wie każdy handlowiec.

Siłą napędową każdej firmy jest niewątpliwie dział sprzedaży i obsługi klienta. Dobrze wyszkolony handlowiec to klucz do sukcesu. Wielu pracowników posiada umiejętność nawiązywania kontaktów i wywierania pozytywnego wrażenia. Jednak rynek ciągle się zmienia, a wraz z nim zmieniają się oczekiwania i gusty klientów. Warto więc systematycznie podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać wiedzę teoretyczną, którą można wprowadzać w praktykę spotkań z klientami.

Przebieg procesu sprzedaży łączy w sobie wiele elementów. Bardzo ważne jest nie tylko pierwsze wrażenie, ale również umiejętność rozpoznawania potrzeb klienta. W dalszej kolejności niezbędna do sukcesu sprzedaży jest skuteczna prezentacja oferty firmy. Ilu handlowców jest urodzonym sprzedawcą? Niestety niewielu. Jak temu zaradzić? Otóż na rynku dostępnych jest wiele szkoleń, które uczą w jaki sposób prowadzić profesjonalne rozmowy handlowe. Co więcej, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego, właściciele firm nie muszą już martwić się o wysokość kosztów jakie będą musieli ponieść. Obecnie, korzystając z EFS pokrywają jedynie 20% kosztu szkolenia! Podczas wszlekich kursów i szkoleń odnoszących się do technik sprzedaży i negocjacje trenerzy-praktycy uczą prowadzenia skutecznej rozmowy handlowej, rozpoczynając od rozpoznawania potrzeb klienta i prezentacji produktu, do doskonalenia kompetencji komunikacyjnych z elementami perswazji.

Każdy handlowiec powinien znać etapy negocjacji, a także wiedzieć w jaki sposób ją zakończyć by przyniosła jak najkorzystniejsze efekty. Jednak teoretyczna wiedza dotycząca negocjacji często okazuje się niewystarczająca. Dlatego podczas szkoleń uczestnicy mają okazję doświadczyć prawdziwych negocjacji poprzez udział w grze symulacyjnej. Pozwala to na zdobycie wiedzy o technikach i stylach negocjowania oraz zasadach, jakimi warto kierować się podczas negocjacji, aby osiągać zamierzone cele.

Warto korzystać z możliwości jakie dają dofinansowane szkolenia. Koszt dla firmy jest niewielki, a możliwości jakie niesie ze sobą wyszkolony handlowiec – nieocenione! Efektywny i podnoszący swoje kwalifikacje pracownik szybciej pozyskuje klientów, a co za tym idzie – znacząco wpływa na zyski firmy.

---

Szkolenia w tym zakresie oferuje Dom Szkoleń i Doradztwa, który realizuje obcnie projekt "Kluczowe Kompetencje w biznesie". Przykładowym kursem jest "Skuteczna sprzedaż i negocjacje". Więcej informacji na http://www.domszkolen.com/kkb/program-kkb/skuteczna-sprzedaz-2.html)

W czym tkwi fenomen Apple?

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



W jakikolwiek zakątek świata byśmy się nie wybrali, niemal każdy napotkamy przez nas człowiek z pewnością słyszał o Apple. Produkty tego potentata na rynku elektroniki podbiły rynek, wykorzystuje się je do pracy, służą rozrywce, nauce – jednym słowem są idealne.

Ale czy na pewno? Jak to możliwe, że powszechnie stosuje się podział na urządzenia z charakterystycznym logo z nagryzionym jabłuszkiem i resztę świata? Skąd wzięło się pojęcie „Apple fanboys” i dlaczego nie traci na znaczeniu? Postanowiliśmy się przyjrzeć temu „zjawisku”.

Po pierwsze Apple jest firmą, która reaguje na potrzeby i życzenia klientów i spełnia je. Klient oczekuje urządzenia intuicyjnego, prostego w użyciu i gotowego do pracy. Sprzętu, którzy nie będzie wymagał instalacji dodatkowych sterowników, czy wykonania kilkudziesięciu kliknięć, aby przesłać e-maila. Chce i dostaje go. Sprzęt może nazywać się Macbook. Akcesoria do niego również są stworzone dla klienta. Spinacze do kabli sprawią, że te nigdy więcej nie będą się plątać, a torba na urządzenie pomieści również wszystko inne potrzebne do pracy i będzie przy tym „ładnie wyglądać”.

Również za „ten” wygląd, urządzenia Apple są tak chętnie wybierane. Piękno tkwi w prostocie, co doskonale podkreśla wykończenie komputerów przenośnych, ergonomia telefonów komórkowych, czy tabletów. Całość utrzymana w stylu klasycznym, najczęściej białego koloru, który przełamuje czarne lub srebrne jabłuszko.

Apple prowadzi również doskonalą promocję, szczególnie nowych produktów. Na początku pojawiają się przecieki w nowych mediach o tym, jak urządzenie ma wyglądać, jakie ma mieć funkcje, jaka może być jego cena, choć oficjalne stanowisko Apple nie jest jeszcze ugruntowane. Tego typu działania sprawiają, że wzmaga się ciekawość, wzrasta też rozpoznawalność marki – to klienci są nośnikami reklamowymi, kodem są wszelkie spekulacje, domysły, czasem również fałszywe przesłanki. Dopiero wtedy Apple zajmuje oficjalne stanowisko i ogłasza datę premiery urządzenia. Zaczyna się dramatyczne odliczanie, które trwa do ostatnich sekund. Nowy produkt chce mieć każdy, a wielu ludzi chce być „tymi pierwszymi”. Przed premierą Ipada – multimedialnego tabletu kolejki do iSpotów ustawiały się już w nocy – pierwsze egzemplarze wyprzedawano w ciągu kilkunastu minut.

Jest jeszcze jeden składnik, który tworzy doskonały przepis na sukces. Podtrzymywanie więzi z klientem przed momentem zakupu, w jego trakcie i potem. Pomoc techniczna oferowana jest o każdej porze dnia i nocy, zarówno przez pracowników Apple, jak i przez samych użytkowników. Śmiało możemy mówić o społeczności użytkowników Apple, społeczności milionowej. Czy istnieje na świecie inny producent, który tyle daje?

Jak pozycjonować dużych klientów?

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



Duży klient, w przypadku pozycjonowania, to klient, który posiada duży sklep internetowy lub sieć różnych serwisów. Do współpracy z nim należy podejść zupełnie inaczej, niż w przypadku malutkiego sklepiku.

Mogłoby się wydawać, że cała filozofia pozycjonowania to zdobywanie linków. I coś w tym jest. Należy jednak umieć w taki sposób je zdobywać, aby przełożyło się na realne zyski firmy. I nie chodzi tu tylko o wysokie pozycje w wyszukiwarkach na różne frazy, bo te akurat często mogą być źle dobrane i dawać mierną konwersję. Skuteczne pozycjonowanie to takie pozycjonowanie, które daje klientowi więcej zarobić – pisząc kolokwialnie.

I to właśnie odpowiednie zdobywanie linków w przypadku dużego sklepu internetowego jest kluczowe. Jeśli pozycjonujemy małą stronę, zawierającą pięć podstron – linkowanie jest jasne. Uderzamy na różne frazy na wszystkich (aż pięciu wspomnianych) podstronach. A co jeśli sklep internetowy ma 100 tysięcy zindeksowanych podstron, kilkanaście tysięcy produktów, setki kategorii i podkategorii? Wtedy należy do tego podejść zupełnie inaczej.

Pozycjonowanie sklepów internetowych wygląda znacznie inaczej, niż typowych, małych stron wizytówkowych. Należy w taki sposób podejść do linkowania i do treści na stronach, by jak najbardziej wzmocnić całą domenę, a co za tym idzie, „wywołać” wejścia z wyszukiwarek na frazy z tak zwanego długiego ogona (ang. long tail).

Sekret tkwi w tym, aby stworzyć odpowiednio spójną strukturę serwisów. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest konsultacja SEO już podczas budowy sklepu internetowego. Trzeba zadbać o kategorie, podkategorie i poszczególne wpisy, o budowę adresów do poszczególnych miejsc w sklepie, a wszystko to nazywa się kluczowo optymalizacją.

Gdy stworzy się już cały sklep, zgodnie z wytycznymi, należy rozpocząć linkowanie. Rzecz jasna linkowanie poszczególnych produktów to dopiero finalny etap, gdy wszystko inne będzie już wzmocnione. Zaczyna się od odpowiedniego zdobycia wartościowych linków dla strony głównej oraz dla poszczególnych kategorii. Kolejnym krokiem jest wzmocnienie podkategorii. Jeśli te miejsca będą dobrze podlinkowane, w skuteczny sposób wzmocnią już ostatnie elementy tego sznurka, czyli produkty. A to właśnie o to w pozycjonowaniu chodzi, by potencjalny klient trafił na stronę produktową, zainteresował się pożądanym przedmiotem i kupił go.

Do pozycjonowania sklepów internetowych należy podejść odpowiedzialnie i ostrożnie. Bardzo wiele nieprawidłowych działań może tylko przynieść skutek odwrotny od pożądanego. Dlatego warto wybrać rzetelną firmę, która się tym zajmie.

---

Dlaczego duże firmy też potrzebują pozycjonowania?

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



Każda, wszelkich rozmiarów, firma zawsze może być jeszcze większa. Dlatego właśnie każda usługa ułatwiająca zdobywanie klientów, a co za tym idzie, pieniędzy, będzie korzystna.

Nie znam firmy, która chciały poprzestać na tym co ma, bez zamiaru rozwoju. Nigdy nie mówi się o osobach, które nagle zatrzymują się i stwierdzają, że to już wszystko, co chciało się osiągnąć i od tej pory nie będą zarabiać większych pieniędzy. Nie mówi się o nich, bo prowadzenie biznesu jest uzależniające. Nie ma możliwości spoczęcia na laurach, gdyż za każdym razem, gdy osiągnie się sukces, chce się osiągnąć kolejny.

Im większa firma, tym więcej środków na jeszcze większą promocję. Zawsze można dotrzeć do nowego targetu odbiorców. Zawsze znajdzie się ktoś, kto jeszcze o tej firmie nie słyszał, a chętnie skorzystałby z jej usług lub zakupił towary. To napędzona machina. Nigdy nie dotrze się do końca. Zawsze będzie mało.

I dlatego właśnie, duże firmy również potrzebują pozycjonowania. I nie ma znaczenia to, że są one powszechnie znane. Czasem po prostu „przegapiły” pewną grupę ludzi. Czasem też są to firmy, o których na co dzień nie myśli się jako o partnerach biznesowych czy kontrahentach. Dlatego regularnie trzeba o sobie przypominać. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach doskonale w tym pomaga.

Przeciętny internauta szukający danej usługi, będzie jej szukał za pomocą wyszukiwarki – tak to wygląda w dzisiejszych czasach – może nie zdawać sobie sprawy, że dana firma spełni jego wymagania. Jeśli natrafi na nią na początku wyników wyszukiwań, uświadomi sobie, że to może właśnie być to.

I naprawdę nie ma znaczenia, czy ta firma to taki potentat jak Microsoft, Liberty Direct, Cyfra Plus, czy Leroy Merlin. Użytkownik wie o ich istnieniu, ale nie myśli o nich w danej chwili, gdy szuka jakiegoś produktu lub usługi. Dzięki pozycjonowaniu – firmy o sobie przypominają.

W przypadku dużych i znanych firm, pozycjonowanie dodatkowo sprawi, że współczynnik konwersji wzrośnie bardziej, niż w przypadku małych firm, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku. Te większe po prostu wzbudzają więcej zaufania.

Jak widać, pozycjonowanie jest potrzebne każdej firmie – bez względu na jej wielkość. Nie można w pewnym momencie odpuszczać, bo konkurencja nie śpi.

---

T.G.

Zarabianie na pisaniu

Autorem artykułu jest Robert Chwedczuk



W czasach kryzysów, gdy tak wiele osób traci pracę lub ich wynagrodzenie jest ograniczane, ludzie zawsze próbują znaleźć dodatkowe źródło dochodów. Może to być druga praca, na przykład na pół etatu, może to być przyjmowanie pojedynczych zleceń, realizowanych wieczorami.

Coraz częściej jednak takie osoby decydują się zarobić dodatkowe pieniądze przez Internet. I nie ma w tym nic dziwnego. Taka osoba, zmęczona po całym dniu pracy chętniej szuka zajęcia, które będzie mogła wykonywać w domowym zaciszu niż takiego, które wymaga od niej przebywania w miejscu zatrudnienia.

Jest wiele sposobów na zarabianie dodatkowych pieniędzy przez internet, trzeba jednak trochę poszukać i znaleźć to co nam najbardziej odpowiada. Czasami, mimo iż inna praca jest trochę lepiej płatna, lepiej jest wybrać tę, której wykonywanie sprawia nam większą przyjemność. Chodzi głównie o to, że po całym dniu pracy nie będziemy mieli zapału do wykonywania kolejnych zleceń tylko dla pieniędzy. Bardzo szybko można się wtedy wypalić i całkowicie zrezygnować z dodatkowych zarobków.

Bez wątpienia jednym ze sposobów na dodatkowe zarobki jest zarabianie na pisaniu. Jednak zakres tematyczny takiej pracy jest naprawdę olbrzymi i ciężko jest to w skrócie przedstawić. Przy braku problemów z pisaniem tekstów swoje umiejętności można wykorzystać na szereg różnych sposobów.

Bardzo popularne jest obecnie pisanie tekstów na zamówienie. Te najlepszej jakości i oczywiście najdroższe trafiają na strony internetowe. Pozostałe zazwyczaj służą do różnorodnej reklamy stron internetowych (np. poprzez umieszczone w treści linki lub poprzez artykuły zachęcające do odwiedzenia opisywanych stron).

Innym sposobem na zarabianie na pisaniu są tak zwane „strony dzielące się dochodem”. Idea tych stron polega na tym, że autorzy piszą i umieszczają tam artykuły na dowolny temat. W otoczeniu tych artykułów umieszczają natomiast reklamy, po kliknięciu w które autor artykułu zarabia pieniądze. Taki sposób zarabiania jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, jednak w Polsce dopiero się to rozwija.

W mojej opinii każdy, kto ma tak zwane ‘lekkie pióro’ powinien wypróbować taki sposób zarabiania, ponieważ artykuły piszemy raz, a możemy na nich zarabiać przez wiele miesięcy, czy nawet lat.

---

Robert Chwedczuk - Zacząć Zarabiać Blog